Якими бувають «теплі підлоги» та як працює «тепла підлога»?

На сьогодні прийнято використовувати «теплу підлогу» в квартирах, але багато підприємців встановлюють цю систему і в своїх офісах. Пояснення цьому просте - «тепла підлога» може служити не тільки як додаткове опалення і фактор затишку в домі, а й виступати в ролі основного джерела опалення. Завдяки розташуванню нагрівального елементу під ногами тепло піднімається вгору, при цьому рівномірно прогріваючи повітря в кімнаті. Температура на рівні ніг і пояса людини буде на кілька градусів вище, ніж на рівні голови, і, як доведено медициною - це найкращий для людини варіант обігріву.

У випадку з використанням звичайного радіатора, закріпленого на стіні, тепле повітря піднімається вгору, до стелі, і після цього розподіляється по приміщенню - виходить, що температура вгорі приміщення завжди буде вище, ніж на рівні ніг. Радіатори гріють ту частину кімнати, якої ніхто і не користується, а тому для того, щоб в будинку встановилася комфортна температура, розігрівати їх потрібно сильніше необхідного.

З «теплою підлогою» таких труднощів ніколи не виникне. До того ж, система «тепла підлога» завжди оснащена спеціальним пристроєм - терморегулятором, - який допоможе регулювати нагрів, повністю відключати його, або навіть програмувати. Так, ви зможете встановити зручний для вас час початку нагріву і час відключення: наприклад, «тепла підлога» буде включатися за годину до приходу сім'ї з роботи або співробітників в офіс. Цього часу буде достатньо для того, щоб приміщення нагрілося, і в той самий час, коли в будинку нікого немає, ви не будете даремно витрачати електроенергію.


Існують дві радикально різні системи «тепла підлога» - електрична підлога і водяна підлога. У статті піде мова тільки про електричний спосіб нагріву підлоги, і щоб зрозуміти, яку обрати «теплу підлогу», необхідно дізнатися про її види.

Найважливіше: «тепла підлога» може підігріватися за допомогою нагрівального кабелю, а також з використанням нагрівального мату.

Нагрівальний кабель укладається в цементну стяжку, а нагрівальні мати можна класти прямо в плитковий клей. У першому випадку рівень підлоги через додаткову ізоляцію може піднятися на кілька сантиметрів, і це обов'язково потрібно враховувати при ремонтних роботах. При використанні матів рівень підлоги або залишається колишнім, або піднімається на несуттєву висоту.


Нагрівальний кабель, незалежно від того, укладається він на стяжку або йде в складі мату, може бути одно- або двожильним. У житлових приміщеннях прийнято використовувати двожильний кабель, адже жили в ньому не тільки гасять електромагнітні поля один одного, але і до джерела живлення можна підключати тільки один кінець кабелю (тобто, другий не потрібно повертати до початкової точки).

«Тепла підлога» також відрізняється за типом кабелю. Резистивний кабель нагрівається рівномірно по всій довжині, оскільки опір у нього фіксований. Такий кабель рекомендується не прокладати під масивними меблями або конструкціями, а вести в обхід, щоб уникнути втрат в енергії, а також поломок побутової техніки через зайве тепло. Другий вид кабелю - саморегулюючий, і його особливість у віддачі максимальної потужності нагріву саме там, де найбільш холодно. Таким чином, навіть якщо кабель проведено під меблями, підлога в цих місцях надмірно нагріватися не буде. Для визначення температури підлоги використовується спеціальний датчик, яким комплектуються будь-які терморегулятори.


Нагрівальні дроти, які використовуються в системах «тепла підлога», безпечні для людини: вони не дають шкідливих електромагнітних випромінювань і максимально захищені від перегріву, тому не можуть сприяти загорянню.

Однак потрібно пам'ятати і про те, що у системи «тепла підлога» є свої мінуси. Найістотніший з них - це те, що не всі підлогові покриття підходять для установки цієї системи обігріву. Так, лінолеум і керамічна плитка дуже добре проводять тепло, однак якщо ви хочете паркетну підлогу, то під неї необхідно обирати спеціальний вид кабелю. Також для обігріву «теплою підлогою» найкраще вибирати відносно невеликі приміщення, адже чим більша площа підлоги, тим більше енергії необхідно витратити на її обігрів. При установці «теплої підлоги» завжди потрібно ретельно прораховувати потужність системи, а також інших електроприладів, щоб електропроводка витримувала це навантаження.

Система «тепла підлога» набирає популярність не тільки як додаткове джерело тепла, але і як основне опалення в квартирах і будинках. Незалежно від того, скільки коштують теплі підлоги, легко можна прорахувати економічну вигоду від їх використання, адже ви можете не тільки регулювати силу нагріву, але і повністю відключати систему. Та й для створення комфортної і затишної обстановки в будинку така система не буде зайвою. Крім цього, «тепла підлога» легко поєднується з системами «розумний будинок», також допомагаючи раціонально використовувати електроенергію.

Незалежно від того, якому вид «теплої підлоги» ви віддасте перевагу для себе особисто, фахівці компанії «Сфералайн» підберуть для вас якісну систему, яка буде відповідати вашим вимогам!