Що пропонує високотехнологічна система «розумний будинок»

Система «розумного будинку» - це перш за все ваш комфорт і економія одночасно. Системи контролю і регулювання, дистанційного керування і датчиків стають все більш популярними в усіх частинах світу, і цьому є зрозуміле пояснення: люди схильні підвищувати свій рівень життя, а в століття технологій як інакше це зробити, крім як за допомогою розумної електроніки?

Головними труднощами, яких бояться при думці про придбання та встановлення «розумного будинку», вважається фінансова затратність і необхідність ремонту. Це дійсно так: «розумний будинок» вимагає початкового фінансового вкладення в кожну зі своїх систем, і ці системи потрібно вмонтувати в ваше житло. Однак, пройшовши цей початковий етап, ви буквально з першого дня відчуєте, наскільки приємніше вам стало перебувати в квартирі або будинку, як чуйно реагують підключені системи - вмикається світло, улюблене радіо замість будильника, злагоджена робота кондиціонерів і системи опалення, а що вже говорити про систему «мультирум»!

Для сім'ї з дітьми у «розумного будинку» теж є ряд істотних переваг, а часто головним плюсом виділяють підвищення безпеки будинку і прилеглої території.

У цій статті ми допоможемо вам зрозуміти, яку вигоду несе установка «розумного будинку», і чи коштує він своїх грошей.
«Розумний будинок» - це комплекс пов'язаних одна з одною систем управління, керувати якими можна як за допомогою вимикачів і регуляторів, так і через спеціальний додаток для смартфона, планшета або ноутбука. Тут ми звернемо увагу на основні - найважливіші і найкорисніші - системи.

БЕЗПЕКА

Ми вирішили поставити цей пункт на перше місце, адже що може бути важливішим за безпеку вашої родини? .. «Розумний будинок» піклується про це так, як не завжди може людина або навіть охоронна фірма.

У систему безпеки входять:

  • камери відеоспостереження, встановлені біля вхідних дверей, в'їзду на територію будинку, а також, при необхідності, уздовж стін будівель;
  • датчики руху, які можуть розташовуватися не тільки на під'їзній доріжці, перед дверима і вікнами зовні будинку, а й всередині - в коридорах і кімнатах. У звичайний час ці датчики можна відключити, щоб вони не реагували на вас або домашніх тварин, а під час відряджень або відпусток - активувати;
  • датчики закриття дверей і вікон дозволяють дистанційно перевірити, які вікна відкриті, а які закриті, і чи замкнені двері. Завдяки датчикам ви можете закривати і відкривати вікна не сходячи з місця, і крім цього вони подадуть сигнал і включать сигналізацію, якщо виявлять злом або проникнення;
  • сигналізація, пов'язана з датчиками і камерами, не тільки відправить сигнал в охоронну службу, а й включить тривожну сирену і яскраве освітлення, щоб злякати злодіїв;
  • ефект присутності. Це популярна система, яка під час тривалої відсутності господарів будинку створює видимість їх життя: вмикається і вимикається світло в кімнатах і на території з різними проміжками часу, завдяки чому здається, ніби в будинку є люди.

Крім цих елементів, що уберігають від злочинців, система безпеки «розумного будинку» також піклується і про інші аспекти. Пожежні сигналізації і датчики повітря моментально відреагують на загоряння, дим або витік газу; датчики труб подадуть вам сигнал, якщо десь прорве трубу; «розумні розетки» ви можете знеструмити через додаток, щоб діти не могли отримати удар струмом.
ОСВІТЛЕННЯ

Це досить проста система, яку встановити можна навіть окремо від «розумного будинку». Контроль освітлення означає, що кожна лампа (і люстра, і бра, і точкові світильники, і навіть нічники) підключена до однієї мережі, яка прив'язана до керуючого додатку. Звичайно, ви легко можете як і раніше вимикати світло кнопками і вимикачами (особливо прохідними - коли в спальні клавіша встановлена ​​як при вході в кімнату, так і біля ліжка), але додаток дає можливість швидко перевірити, чи не забули ви де-небудь погасити світло .

Управління освітленням також передбачає наявність датчиків руху. Вони реагують на вашу появу і вмикають світло самостійно - особливо це зручно в коридорах або коморі, куди ви заходите з зайнятими речами руками. Перевага датчиків руху ще і в тому, що вони вимкнуть світло, коли якийсь час не будуть фіксувати руху: а це значить, що ви істотно заощадите на оплаті електроенергії, якщо забудете погасити світло в одному з таких прохідних приміщень.

Система освітлення - це не тільки комфорт, але і естетика. Дизайнери давно почали використовувати світло в композиції кімнат, а «розумний будинок» пропонує кілька програм для створення затишку і розслаблюючої атмосфери ввечері, і тонізуючої з більш яскравим світлом - вранці. Також ця система може управляти ролетами на вікнах, закриваючи їх і розкриваючи по заданій вами програмі.

Контроль освітлення допомагає економити на оплаті електроенергії, а ще більше для цих цілей служать світлодіодні LED-лампи, які споживають мінімум електроенергії при високій продуктивності і дуже тривалому терміну служби.
КЛІМАТ

Без допомоги «розумного будинку» регулювати клімат в приміщеннях не так вже й легко. Доводиться або вручну постійно включати, вимикати і настроювати кондиціонер або опалення, чи залишати прилади працювати постійно, що буде обов'язково відображатися на щомісячних оплатах.

Клімат-контроль дозволяє не тільки встановлювати необхідну вам температуру, яку прилади будуть підтримувати вже без вашого втручання, орієнтуючись на датчики температури повітря, а й багато іншого. Наприклад, система буде стежити за вологістю повітря і вчасно включати витяжку або вентилятор. Ви зможете встановлювати різну температуру в кожному приміщенні - наприклад, комфортну для сну в спальні, більш високу в дитячій кімнаті і так далі. «Розумний будинок» також зможе визначити, що в кімнаті відкриті вікна, і вимкне кондиціонер, щоб той не витрачав даремно енергію.

До загального клімат-контролю підключається не тільки опалення та кондиціювання, а й «тепла підлога», про яку у нас є окрема докладна стаття. Дистанційна програма дозволяє вам через смартфон запустити підігрів так, щоб коли ви повернетеся додому - в ньому було вже тепло і приємно знаходитися, і в той же час будинок даремно не прогрівався, поки ви перебуваєте на роботі.

Але «клімат» в складі «розумного будинку» - це далеко не тільки атмосфера в вашій оселі, а й зовні нього. Наприклад, управляти підігрівом басейну так само легко, як і теплою підлогою. Точно так само можна налаштувати систему поливу газонів: датчики вологості визначають, чи є необхідність в поливі, а автоматика включає пульверизатор тільки коли це потрібно і настільки, наскільки потрібно. В цьому випадку ви економите не тільки електрику, а й воду, і не ризикуєте ні залити, ні пересушити ваш газон.
АУДІО І ВІДЕО

Насправді немає різниці, наскільки дорогі і великі колонки у вас встановлені, якої ширини екран і так далі. Домашній кінотеатр або просто монітор телевізора, колонка під стелею або аудіосистема, вбудована в стіну - головне, що «розумний будинок» дозволяє під'єднати всі ці пристрої до однієї системи, щоб управляти ними через планшет або смартфон.

Ви не тільки зможете перемикати треки і фільми, збільшувати яскравість монітора, міняти гучність і ставити відтворення на паузу, а й використовувати так званий «мультирум». Це функція «розумного будинку», яка дозволяє «носити» музику і відео з собою з одного приміщення в інше. Не перериваючи перегляду фільму або прослуховування пісень, ви можете зайнятися чим-небудь на кухні, відпочити на дивані або навіть відправитися на веранду або до басейну. Дистанційна програма дозволяє збільшувати звук там, де це необхідно, регулювати яскравість, запускати таймер з поступовим зниженням звуку і вимиканням (наприклад, перед сном). Ви також можете вибирати різні програми для різних кімнат - для дітей включити одні файли, а для себе інші.

Аудіо та відео системи зв'язуються з освітленням, і коли ви сідаєте переглядати фільм - «розумний будинок» сам приглушить або вимкне світло і закриє жалюзі, щоб створити більш комфортну для цього атмосферу. А в разі, якщо вам телефонують: система відразу зупинить відео або звук, щоб ви могли відповісти і нічого не пропустити.
ДОДАТКОВІ МОЖЛИВОСТІ

Розробники та виробники компонентів «розумного будинку» постійно удосконалюються і шукають нові шляхи розвитку для своєї продукції. Існуючі системи постійно поліпшуються і модернізуються, стають більш зручними і безпечними.

Серед найбільш цікавих додаткових можливостей «розумного будинку» ми виділяємо:

  • віддалене управління компонентами. Це означає, що керувати будинком (освітленням, обігрівом і так далі) ви можете перебуваючи навіть на іншому кінці світу, через додаток і за допомогою інтернету;
  • управління електрифікацією. Користувач легко може знеструмити частину розеток в будинку для того, щоб уберегти дітей від випадкових ушкоджень, або ж повністю відключити електрику в будинку, що зручно для відпусток і відряджень;
  • точка доступу wi-fi. Так, роутери встановлені в будинку прихованим способом і розташовані так, щоб в будь-якому місці інтернет працював швидко і без перебоїв;
  • домофон з відео. Домофон, звичайно, може існувати і окремо від «розумного будинку», однак багато виробників включають в систему і його, так що ви ніколи не пропустите виклик, якщо будете перебувати на другому поверсі будинку, і зможете відповісти не тільки від дверей, але з кількох точок або навіть через смартфон.
Для установки «розумного будинку» не обов'язково купувати всі наявні компоненти одночасно. Ви легко можете придбати систему клімат-контролю, куди входитиме управління кондиціонерами, обігрівачами і «теплою підлогою», а потім додавати до неї інші функції: розумне освітлення, мультирум і так далі. Ці системи можуть працювати окремо, завдяки чому користувач сам може вибрати, яка частина функціоналу дійсно стане йому в нагоді, а від якої можна відмовитися.

Фахівці рекомендують при цьому підході в першу чергу вибирати компоненти безпеки - датчики руху і диму, і сигналізацію, - а вже потім думати про комфорт і ультрасучасні рішення.

У «розумному будинку» головне - це зручність використання. Те, як технології полегшують ваше життя, роблять його безпечнішим, затишнішим, веселішим, як підлаштовуються під ваші бажання і деколи навіть випереджають їх. Вибираючи систему «розумного будинку» ви завжди будете знати, що йдете в ногу з часом і отримуєте від власного житла максимум, який воно може вам дати.

Фахівці компанії «Сфералайн» допоможуть вам з консультацією з приводу «розумного будинку» від кращих виробників, його систем та комплектації. За допомогою нашого сайту ви зможете підібрати як всю систему цілком, так і окремі її елементи, в тому числі модульне обладнання, світлодіодні лампи, датчики руху, таймери і реле і так далі.