CREE продає світлодіодний бізнес компанії SMART GLOBAL HOLDINGS на чолі з Марком АдамсомКомплексні світлодіодні розробки Cree тепер належатимуть Smart Global Holdings, компанії, якою керує колишній керівник Lumileds Марк Адамс.

Cree Inc – американський виробник потужних напівпровідникових світлодіодів та інших електронних компонентів, розташований в Дарем, Північна Кароліна. Компанія оголосила про укладення комерційної угоди з продажу свого підрозділу світлодіодів Smart Global Holdings за суму понад 300 мільйонів доларів. Cree, можливо, був найактивнішим двигуном світлодіодів в області загального освітлення за останнє десятиліття, але недавно звернув свою увагу на силові напівпровідники з карбіду кремнію (SiC) для застосування в сфері електромобілів і бездротового зв’язку 5G. Виробництво світлодіодів, схоже, не вписується в інші бізнес-підрозділу Smart Global Holdings, але Марк Адамс, колишній генеральний директор Lumileds, є президентом конгломерату.

C тих пір, як Грегг Лоу зайняв пост генерального директора ще в 2017 році, він приєднався до фахівців в області аналогової і силової напівпровідникової продукції і відразу ж почав приділяти більше уваги бізнес-підрозділу Cree Wolfspeed з виробництва напівпровідників, яке Cree колись майже продав компанії Infineon. Ця угода була зірвана тільки через те, що уряд США вважал, що технологія Wolfspeed має значення для національної безпеки.

«Ми раді оголосити про продаж нашого бізнесу світлодіодних продуктів компанії Smart, що представляє собою ще одну ключову віху в нашому трансформаційному шляху до створення глобального напівпровідникового центру», – сказав Лоу.

Звичайно, світлодіодний бізнес подорослішав. І Cree LED не змогла продовжити свою історію створення нових досягнень в сфері ефективних корпусних світлодіодів, які частково були пов’язані з використанням підкладок SiC, а не сапфірових підкладок. Наприклад, на виставці Strategies in Light 2013 своєму програмному виступі тодішній старший віце-президент Норберт Хіллер представив світлодіод, який досяг в лабораторії 276 лм / Вт.

Клод Дембі, старший віце-президент і генеральний директор Cree LED, сказав: «З самого початку компанія Cree LED була зосереджена на постійних інноваціях в дизайні і ефективності світлодіодів. Не зважаючи га то, що являеться основою –  карбід кремнію або сапфірові підкладки, ми продовжуємо бути новаторами, твердо націленими на продовження нашої спадщини проривних технологій. Після досягнення 276 лм / Вт, про який ви згадували, ми згодом першими подолали бар’єр в 300 лм / Вт. З тих пір ми продовжуємо розсовувати кордони. Зовсім недавно, з випуском нашого XML3, ми показали поліпшення світлового потоку на 9% в порівнянні з XML2 і збільшення загального світлового потоку на 55% (при використанні на базі сапфіровою технології). Серед інших досягнень, пов’язаних з нашим переходом на сапфірову технологію, – підвищення ефективності на 18% в нашій серії з надзвичайно високою потужністю і на 25% поліпшення лм / Вт в XTE з нашими продуктами SC5. Рухаючись вперед, ми раді продовжити послужний список Cree LED по провідній в галузі ефективності та інновацій як частина сімейства Smart Global Holdings».

Компанії очікують, що угода буде закрита в першому календарному кварталі 2021 року. Угода включає авансовий платіж в розмірі 50 мільйонів доларів і вексель продавця, випущений Smart для Cree на суму 125 мільйонів доларів США з терміном погашення в серпні 2023 року. Додаткові платежі на користь Cree будуть залежати від результатів світлодіодного бізнес-підрозділу Smart.

За інформацією від Smart Global назва / бренд Cree LED залишиться з бізнесом і стане ще одним операційним підрозділом компанії. З великою ймовірністю що Cree LED продовжить займати частину території Cree в районі Research Triangle в Даремі, Північна Кароліна. Весною 2019 року Cree продала свій бізнес з виробництва світлодіодного освітлення компанії Ideal Industries, і цей бізнес продовжує працювати як Cree Lighting і базувати деякі зі своїх активності в кампусі Північної Кароліни, хоча основна частина операцій знаходиться в Расине, штат Вісконсін. Буде цікаво подивитися, чи стане Cree Inc тепер Wolfspeed.

З точки зору Smart, Cree LED приєднається до різноманітних бізнес-підрозділам, що спеціалізуються на пам’яті і зберіганні (Smart Modular Technologies), обчисленнях Linux (Penguin Computing), вбудованих обчисленнях (Smart Embedded Computing) і ланцюжку поставок (Smart Supply Chain Services). Основною сполучною ланкою компанії зі світлодіодною промисловістю є Марк Адамс. Він змінив П’єра-Іва Лесешера на посаді генерального директора Lumileds на початку 2017 року, після того, як Lumileds була придбана приватною інвестиційною компанією Apollo Global Management. Приблизно два роки по тому Адамса змінив Джонатан Річ.

У повідомленні Smart про придбання згадується ряд стратегічних і фінансових переваг, які компанія очікує отримати від Cree LED. Зазначаеться, що Cree залишається технологічним лідером у виробництві світлодіодів з дуже широким портфоліо і клієнтською базою. В оголошенні зазначалася спадщина компанії Cree в області НДДКР і портфель з більш ніж 2000 патентів. Більш того, Smart очікує, що Cree LED буде «негайно приростати», приносячи грошовий потік Smart.

Адамс сказав: «Ми бачимо значний потенціал зростання в Cree LED, оскільки ми використовуємо перевірену операційну систему Smart і вважаємо, що з наданням належної уваги, сильної операційної дисципліною, виробничим досвідом і синергетичними економічними перевагами ми забезпечимо значну акціонерну вартість».

Варто відзначити, що придбання Smart також може бути дуже позитивним для приблизно 2000 співробітників Cree LED. Багато співробітників Cree Lighting в приватному порядку поділилися відчуттям, що після придбання компаніею Ideal вони отримали можливість вести свій бізнес і впроваджувати інновації. При цьому світлодіодний блок Cree явно не був в центрі уваги керівництва Cree Inc.