Датчики руху для освітлення: що потрібно враховувати при виборі

В сучасному світі важливим критерієм для вибору продукції являється її економічна доцільність. Датчики руху являються тим самим продуктом який буде економити Вам до 30% електроенергії, а при використанні їх в тандемі з фотореле економія енергоспоживання досягне цілих 58%. Зважаючи на такі дивовижні показники, вибір відповідного детектора для освітлення є раціональним рішенням. А ми, у свою чергу, допоможемо вам з цим питанням і докладно розповімо як обрати датчик руху та які виробники виготовляють найякіснішу продукцію.

Перш за все, дамо детальне визначення тому, що собою являє датчик руху. Це електронний блок з чутливими детекторами, які реагують на різного роду хвилі, які поступають з навколишнього середовища. Дивлячись на хвилю, яку використовує датчик, він може бути інфрачервоним, радіохвильовим, ультразвуковим або ж комбінованим.

Найбільш поширений в застосуванні інфрачервоний датчик руху , який працює за принципом визначення температури об’єкту, що відрізняється від температури навколишнього середовища. Все це фіксується спеціалізованою системою – лінзою Френеля.

Частіше всього, датчики ставлять в офісах, квартирах, сходових клітинах, на ганку, та інших місцях де потрібне короткочасне освітлення.
Отже, розгляньмо головні правила котрі допоможуть визначитись з вибором того чи іншого датчика руху.

  • Перш за все, визначимо, де буде розміщений датчик руху та які фактори навколишнього середовища на нього впливатимуть. Ми рекомендуємо для вулиці підібрати датчик з фактором пило вологозахисту не менше 55. Якщо ж пристрій буде розміщений під навісом, є доцільність використання моделі з індексом 44. Для розміщення датчику в приміщенні (квартира, гараж або будинок) можна обирати менший ступінь захисту, але лише при умові, що будуть відсутні пил та підвищена волога.
  • Важливо врахувати можливі перешкоди. Інфрачервоні датчики реагують на теплові випромінювання, а будь-який бар’єр може стати на заваді його спрацювання. Навіть така деталь, як прозоре скло стане на заваді проходження інфрачервоних променів. З цієї причини іноді використовують два і більше датчиків руху, які розміщують в різних місцях території, яку потрібно освітити.


  • Кут огляду. Датчики, що розміщуються на стелі мають кут огляду 360 градусів, а датчики, які монтуються на стіну, мають дію на 180 градусів, але зменшують об’єм контрольованого простору на половину.


  • Потужність. Важливо врахувати, що запас потужності приладу має бути на 15 відсотків більше аніж потужність приладів, які до нього підключаються. Якщо ж виникне така необхідність приєднати прилади, в яких потужність все-таки перевищує допустиму потужність датчику, це можна зробити за допомогою пускача.
  • Також, важливим критерієм вибору детекторів руху являється їхній радіус дії, тобто максимальна відстань на яку він може реагувати на об’єкти. Величина варіюється від 6 до 50 метрів. Тому доцільно для маленьких кімнат (туалет, ванна, кухня) обирати мінімальний радіус, а для вуличного освітлення спочатку визначитись з бажаним радіусом дії й вже тоді обрати відповідну величину.Не варто намагатися збільшити заявлений виробником радіус виявлення стінових датчиків закріпивши пристрій вище, аніж було вказано в інструкції. Це лише призведе до появи «сліпих» зон та позначиться на ефективності виявлення рухомих об’єктів.


  • Додаткова комплектація фотореле. Останнім часом, деякі моделі датчиків оснащені допоміжним компонентом, таким як фотореле. В такому разі світло вмикається лише, якщо рівень освітленості нижче аніж заданий в налаштуваннях. Це доцільно з точки зору економії електроенергії, адже увімкнене світло не потрібне вдень. Також, ви маєте змогу докупити цей елемент самостійно, на сайті компанії «Сфералайн» представлені різні типи фотореле.
  • Є ще одна цікава функція, яка має місце при виборі датчика руху – це захист від тварин. Наприклад, якщо ви маєте невеликого пса і не хочете щоб світло вмикалось при його появі то краще обрати датчик саме з цим захистом. Тоді робота датчика буде більш ефективна та економічна.

Виробник – це те, від чого залежить надійність та точність роботи. Якщо ви зважили всі критерії та хочете купити датчик руху ми можемо запропонувати таких виробників як IEK, DeLux, E.NEXT. Їх продукція характеризується високою якістю, а компанія «Сфералайн ЛТД» завжди турбується про своїх клієнтів та може запропонувати найвигіднішу ціну та індивідуальні знижки.
Наостанок хочеться сказати, що такий прилад як датчик руху, можна застосовувати не лише для увімкнення світла, але і як чудову систему сигналізації. Вона вчасно попередить вас про набіг непроханих гостей. Для цього необхідно просто з’єднати датчик з сиреною та прожектором.

Якщо ви все-таки не впевнені у виборі то наші спеціалісти завжди прийдуть на допомогу і підберуть правильну модель. А за допомогою сайту ви можете придбати настінні, стельові, кутові датчики руху і навіть ті, що встановлюються на корпус прожектора.