ORANGE і SCHNEIDER ELECTRIC запускають промислові випробування 5G на французькому заводіSchneider Electric, лідер в області цифрової трансформації, керування електроспоживанням і автоматизації, і Orange, глобальний оператор зв’язку і лідер в області цифрових послуг, оголосили про перше розгортанне 5G всередині приміщень в промисловому секторі у Франції на експериментальних частотах в рамках випробувань. Цей перший спільний інноваційний проект на фабриці Le Vaudreuil, запущений з березня, спрямований на використання 5G в сучасном промисловом середовищі для створення надійних, масштабованих і стійких рішень для зв’язку для майбутніх промислових потреб.

Завдяки низькій затримці, дуже високої пропускної здатності і – з часом – поділу мережі, 5G стане конкурентним важелем для компаній, оскільки принесе помітне поліпшення виробничих процесів і методів роботи, особливо за рахунок доповненої і віртуальної реальності. У промисловому секторі 5G допоможе синхронізувати в реальному часі великі обсяги даних, що є ключем до підвищення продуктивності, полегшення віддаленої роботи і забезпечення оптимальної ефективності виробництва.

Випробування з підтримкою 5G в приміщеннях будуть підтримувати два сценарії використання: застосування доповненої реальності для роботи техніків з обслуговування та впровадження робота телеприсутності для віддалених відвідувань. Обрано основне обладнання, в тому числі радіостанція Nokia AirScale; експериментальні частоти були виділені французьким регулятором. П’ять внутрішніх антен 5G були встановлені всередині частини заводу, що покриває майже 2000 м2 виробничих площ зі швидкістю завантаження понад 1 Гбіт / с, на експериментальній мережевій архітектурі, що дозволяє обробляти локальні дані за допомогою технологій периферійних обчислень. Спираючись на свою екосистему спільних інновацій, Orange запропонувала використовувати недавно випущений бізнес-ПК Latitude 9510 з технологією Dell з підтримкою 5G, чтоби надати ці варіанти використання. Це дозволяє Schneider Electric отримувати вигоду з вбудованої обчислювальної потужності ноутбука, де б користувач не знаходився.

Два сценарії використання 5G в промисловості.

У першому сценарії випробувань команди підключили планшети до 5G за допомогою програми доповненої реальності Schneider Electric під назвою EcoStruxure Augmented Operator Advisor (AOA). Цей додаток підвищує ефективність роботи за допомогою доповненої реальності, дозволяючи операторам накладати дані в реальному часі і віртуальні об’єкти на шафу, окреме обладнання або весь завод. Мета 5G – протестувати майбутню функціональність з мінімальною затримкою і максимальною пропускною здатністю.

Завдяки своїй масштабованості 5G може підтримувати зростаючі потреби в смузі пропускання і швидкість реагування. Оператори, які використовують додаток AOA за допомогою свого планшета, підключеного до 5G, знімають відео машини / агрегату і отримують доступ до інформації про її стан і майбутне технічне обслуговування, розміщеної в хмарі, в реальному часі. Це допомагає скоротити час простою машини і оптимізувати операції з технічного обслуговування, зводячи до мінімуму людський фактор. Наприклад, дані про температуру машини для намотування котушок можуть сигналізувати про її перегрів і необхідності заміни будь-якої частини.

Крім того, виробничі дані, використовувані AOA, збираються і обробляються в рішеннях для мікроцентрів обробки даних Schneider Electric (таких як Smart Bunker або Micro Data Center 6U Wall Mount), які локально забезпечують живлення, охолодження і захист ІТ-інфраструктури. Ці «все в одному» конверти об’єднують в одному безпечному місці енергопостачання, охолодження і урбанізації серверів. Вони можуть підтримати розгортання 5G на новому сайті з його новими сценаріями використання (доповнена реальність, AI, IoT).

Другий варіант використання, протестований Schneider Electric і Orange, стосується управління мобільним роботом телеприсутності AXYN з використанням 5G для організації віддалених відвідувань об’єкта Le Vaudreuil. Продуктивність 5G дозволяє використовувати відео дуже високої якості з мінімальним часом затримки при віртуальної взаємодії між відвідувачем і гідом Schneider Electric, який супроводжує робота по території Le Vaudreuil. Віддалене відвідування з високоякісним відео та аудіо допоможе звести до мінімуму час і витрати на поїздку та, що найбільш важливо, зменшити викиди CO2, надавши кінцевому користувачеві унікальний досвід.

Випробування цих перших варіантів використання допоможуть отримати вигоду з можливості Orange і Schneider Electric спільно побудувати і експлуатувати сучасну внутрішню мережу 5G в промислових умовах. Буде проведено більше експериментів для тестування технологій з великим потенціалом, таких як штучний інтелект, а також завдяки майбутнім оновленням апаратного і програмного забезпечення для мережевого обладнання.

«5G – це революційна технологія для підприємств, яка принесе безліч промислових додатків, таких як профілактичне обслуговування, обробка відео в реальному часі, доповнена реальність і телеприсутність. Ці варіанти використання є потужними і конкурентоспроможними важелями, які розкривають весь потенціал Індустрії 4.0. Щоб максимально використовувати можливості цієї нової мережі мобільного зв’язку, оператори, промислові підприємства, державні органи та компанії повинні будуть працювати разом. В Orange ми віримо в принцип спільного впровадження та будівництва. Наше спільне новаторство з Schneider Electric для завода майбутнього є прикладом цього: ми готові підтримувати наших промислових партнерів в їх цифровізації і в розробці рішень, що відповідають їхнім потребам». сказав Стефан Рішар, голова і головний виконавчий директор Orange.

«Проблеми охорони здоров’я, економіки і клімату роблять цифрову трансформацію більш важливою, ніж будь-коли раніше. Пілотний проект, проведений з Orange в Le Vaudreuil на виробничих потужностях Schneider Electric, підтвердив безліч варіантів використання 5G: доповнена реальність, віддалене управління, доступ до даних в реальному часі. Надійність, масштабованість і довговічність 5G роблять його рішенням для підключення, добре адаптованим до Індустрії 4.0, для більшої конкурентоспроможності і стійкості», – сказав Жан-Паскаль Трікуар, голова і генеральний директор Schneider Electric.