Переваги багатотарифних лічильників

Багато хто вже знає, що в Україні прийнято нормативний акт, згідно з яким тарифи на електроенергію як для населення, так і для промислових підприємств, державних установ і офісних будівель розрізняються залежно від часу доби. Так, денний тариф (час з 07:00 до 23:00) приблизно в два рази вище нічного тарифу. Неважко здогадатися, що завдяки такому розмежуванню кожен може істотно заощадити на оплаті за електрику - наприклад, запускати пральну і посудомийну машинку після одинадцятої вечора, в цей же час заряджати всі мобільні пристрої та акумулятори, і так далі.

Однак скористатися перевагою законодавства можна тільки в разі, якщо у вас встановлено багатотарифний лічильник електроенергії, спеціально призначений для розрахунку використаної енергії залежно від часу доби і пікових годин навантаження.

Як працює багатотарифний лічильник пояснити досить просто. Це електронний пристрій, який можна запрограмувати не тільки на контроль кількості використаної енергії, а й відразу на підрахунок її вартості. Причому пристрій буде автоматично використовувати знижену вартість за 1 кВт енергії вночі для підрахунку, тому вам не потрібно буде самостійно вираховувати, скільки саме треба заплатити - лічильник все зробить за вас!
Є ще один істотний плюс в списку того, чим вигідний багатотарифний лічильник: він має високу точність підрахунку, в його програмах виключена можливість збоїв, і він фізично не здатний «накрутити» зайві кіловати.

Найбільш популярні лічильники з двома тарифами - «день» і «ніч», - але виробники пропонують можливість установки до п'яти різних тарифів. Зрозуміти, як обрати багатотарифний лічильник, легко: в разі, якщо ви готові контролювати використання електрики, включення побутових приладів і так далі, протягом усього дня - варто придбати лічильник з трьома або більше тарифами. Але якщо ви заздалегідь знаєте, що не зможете або не захочете стежити за часом так чітко, варто зупинитися на двотарифному лічильнику («день-ніч»).

Двотарифний лічильник в нічний час доби підраховує електроенергію з коефіцієнтом 0,5 (тобто вартість 1 кВт буде в два рази менше, ніж в денний час). Вирішити, який багатотарифний лічильник вибрати (більше 2-х тарифів) трохи складніше. Існують різні види прорахунку: наприклад, при наявності трьох тарифів лічильник в нічний час рахує енергію з коефіцієнтом 0,4 (більш вигідно, ніж 0,5), в денний за стандартною ціною, а в піковий час (з 08:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00) за збільшеним тарифом (коефіцієнт 1,5). Або ж в піковий час лічильник може тарифікувати споживання електрики за звичайним тарифом, а всі інші години, незалежно від часу доби, з коефіцієнтом 0,7.

Зрозуміти, які лічильники електроенергії краще підійдуть для вашої квартири або підприємства, можна тільки ретельно проаналізувавши основний час споживання електрики і приблизне навантаження. Але якщо вам не хочеться займатися підрахунками - просто вибирайте двотарифний лічильник і знайте, що його використання значно заощадить ваші кошти. Жоден звичайний тарифний лічильник, якими оснащено більшість квартир і офісів, не зробить для вас подібного.


Те, скільки коштує багатотарифний лічильник, безпосередньо залежить від країни виробника (закордонного чи українського), характеристик і особливостей лічильника, а також кількості тарифів, на які пристрій розраховано. Ціна на багатотарифні лічильники електрики вище в порівнянні зі звичайними лічильниками, проте ці витрати з часом повністю окупаються, після чого покупка починає приносити прибуток, адже, на жаль, тарифи на електроенергію в Україні мають тенденцію до підвищення.

Прийняти рішення про те, чи варто багатотарифний лічильник купити, неважко: вигода від цього пристрою очевидна. Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам розібратися в тому, чим відрізняються лічильники електроенергії з двома і більше тарифами і як їх краще за все застосовувати, щоб почати економити.

На завершення відзначимо, що всі пристрої, представлені на сайті «Сфералайн» повністю відповідають європейським стандартам і мають гарантію від виробника, а також докладну інструкцію з використання. Сміливо замовляйте багатотарифний лічильник електрики, звертайтеся в енергетичну компанію для його установки і починайте економити вже зараз!