Все, що вам потрібно знати про DIN-рейки

У сучасному світі, завдяки науково-технічному прогресу, більшість процесів значно спростилися. Це торкнулося й електромонтажу, який полегшився завдяки такому елементу як din-рейка. Що вона собою являє і який її функціонал? Спробуємо розібратися разом в даній статті.

Din-рейка - це довга металева смужка, яка є складовою системи монтажу електричних апаратів в пристроях розподілу і управління електричними мережами. На дін-рейку надійно закріплюються такі прилади як автоматичні вимикачі, клемні колодки, ПЗВ, контактори та всі інші модульні пристрої. Слово «DIN» є абревіатурою від німецького словосполучення Deutsche Institut für Normung, що в перекладі означає «Німецький інститут стандартів». Тепер знайома нам система монтажу, була вперше розроблена німцями в кінці 1920-х років, потім вона широко поширилася спочатку в сусідніх європейських країнах, потім охопивши весь світ.

 Перерахуємо численні переваги системи кріплення за допомогою DIN-рейки:

  1. Економія часу і трудовитрат — елементи з легкістю замикаються або вставляються на місце на рейці, замість того, щоб монтувати кожен елемент окремо на панелі.
  2. DIN-рейки економлять простір завдяки щільному розміщенню компонентів в шафах, що ще й скорочує загальний обсяг проводки.
  3. Акуратне і добре організоване компонування елементів в шафі, що відмінно впливає на безпеку і доступ до обслуговування.
  4. Універсальність розмірів. DIN-рейка була розроблена для роботи з єдиним стандартом розмірів і форм монтажного обладнання. Ця міжбрендова сумісність дає можливість користувачам змішувати та підбирати компоненти не залежно від виробника і модельного ряду.

Нижче більш докладно розглянемо основні типи DIN-рейок. Ми підкажемо як саме підбираються ці різні типи і форми, монтуються і використовуються в широкому діапазоні повсякденних робіт по електромонтажу.

Більшість широко поширених рейок поділяються на три ключові категорії, які визначаються типом профілю і розміром:

  • Ω-подібна — це найбільш доступний і поширений тип DIN-рейки. Використовується для монтажу широкого асортименту електроустановчих виробів і компонентів, від автоматичних вимикачів і реле захисту двигунів до лічильників. Ширина такої рейки становить 35 мм, а висота профілю має кілька типорозмірів – 5 мм, 7,5 мм (стандарт) і 15 мм. Розмір 35х7,5 мм — особливо поширений в промисловості і побутовій електротехніці. Розмір дін-рейки 35х15 мм називають «глибоким» або «високим» і застосовують в основному в промисловій електротехніці для кріплення деяких видів професійного навісного обладнання.
  • C-подібна рейка має симетрично увігнуті краї заввишки 15 мм. На сьогодні це найстаріший стандарт системи монтажу на DIN-рейку, який був більш поширеним в перші роки універсального застосування. Даний тип зазвичай використовують для більшої або важкої техніки, такої як блоки живлення і трансформатори. Ширина рейки становить 32 мм, висота 15 мм.
  • G-подібний тип так само названий за формою поперечного перерізу і має більше поглиблення на одній стороні, ніж на інший. Це поглиблення зазвичай розташовують з нижнього краю, коли рейка монтується на панелі, що дає додаткову підтримку для будь-яких важких або потужних компонентів, які потрібно закріпити. G-подібні рейки використовуються у нас досить рідко для монтажу пристроїв іноземного виробництва. Ширина рейки становить 32 мм; висота довгого кінця 15 мм; короткого 9 мм.Також, в більшості типів рейок горизонтальна площадка має перфорацію овальними отворами, які потрібні для легкого кріплення. Ці отвори мають відстань 10-20 мм один від одного. Перфоровані дін-рейки менші по масі, але мають обмеження по вазі, яку витримують, тому більше підійдуть в побутовому застосуванні. Цілісні, без перфорації, рейки мають більшу вагу і, водночас, велику міцність. Вони легко витримають навіть важкі контактори. 

Радимо звернути увагу на матеріал виготовлення DIN-рейок. Він буває різним:

  • Алюміній. Рейки з нього легкі з низькою вартістю, але мають невеликий запас міцності, що особливо позначається при значній вазі обладнання.
  • Сталь з захисним покриттям. Більш надійний і міцний метал, який призначений для монтажу важкого устаткування.
  • Пластик. Цей матеріал можна застосовувати тільки для дуже легкої модульної техніки.

Підбивши підсумок, хочеться сказати, що DIN-рейки дуже прості і зручні в установці і можуть дозволити монтажникам створити надзвичайно економічні і компактні рішення для всіх видів електричних та електромеханічних систем, які надійні і прості в обслуговуванні протягом багатьох років. Перед тим, як придбати DIN-рейку варто заздалегідь вивчити деякі ключові деталі — найголовніше, хороше розуміння типів систем і компонентів, які ви хочете встановити на рейку. Не менш важливим питанням буде матеріал, з якого виконана рейка, а також наявність перфорації.

Купити DIN-рейку за низькою ціною ви можете на нашому сайті. В асортименті компанії «Сфералайн ЛТД» представлені дін-рейки виробників продукції з високою якістю — DKC, IEK. А менеджери проконсультують з будь-якого питання, яке може виникнути при виборі.