Корпус для модульного обладнання: на що варто звернути увагу

Якщо ви плануєте облаштування нового приміщення або капітальний ремонт старого, заздалегідь подбайте про відповідний бокс для модульного обладнання, в якому будуть зібрані всі пристрої, що керують електричною мережею і захищають її. Ті чи інші щитові шафи потрібні як в квартирах і будинках, так і на складах і заводах, в гаражах, громадських закладах - всюди, де проведено електрику. Від правильно підібраного щитового ящика часто залежить якість роботи мережі, збереження пристроїв і безпека людей.

Щитові ящики відрізняються за способом установки: зазвичай вони монтуються в стіну, встановлюються на підлогу або навісним способом, а є категорія особливо захищених щитових шаф, які можна ставити на вулиці поруч із будинком - вони забезпечені спеціальними козирками від снігу і дощу, антивандальними замками і надміцним корпусом, який вберігає модульне обладнання від пошкоджень.

Ви можете замовити як щитові шафи в зборі (фахівці за вашою схемою підберуть і встановлять модульне обладнання того чи іншого призначення), так і порожні корпуси та бокси, заповнити які можна на свій розсуд. Останній варіант істотно економічніший з точки зору фінансів, і саме про корпуси і їх відмінності піде мова в цій статті.



Одна з відмінностей ящиків для модульних пристроїв полягає в їх розмірі. Виробники випускають безліч різних типорозмірів і варіантів корпусу. Стандартні виробляються з кількістю модулів від 2 до 72, при цьому конфігурація шафи з однією і тією ж кількістю модулів може відрізнятися по ширині, висоті і глибині в залежності від виробника: тому плануйте розмір саме за кількістю модулів! Конкретний розмір ящика від того чи іншого виробника ви отримаєте виходячи вже з необхідної кількості модулів.

Це саме той параметр, який необхідно підбирати з усією ретельністю, адже якщо після установки ящика виявиться, що місця для обладнання в ньому недостатньо, це може спричинити серйозні труднощі. Добре, якщо ви зможете просто замінити ящик на більший, але ж трапляється так, що помилку помічають вже після того, як проведено капітальний ремонт приміщення, і щитова шафа виявилась повністю вмурована в стіну будівлі. При її демонтажі нескладно пошкодити не тільки стіну, але і електричну проводку, тому прораховувати кількість і розміри пристроїв, що встановлюються, обов'язково потрібно заздалегідь.

У деяких випадках варто придбати щитову шафу з запасом модулів, який дозволить електричній мережі розвиватися. Зайві модулі тимчасово можна закрити заглушками.

Крім габаритів, бокс монтажний вибрати варто по типу дверцят: вони можуть бути повністю закритими, але часто роблять двері зі склом або прозорим пластиком, щоб можна було, не відкриваючи двері, стежити за роботою приладів, перевіряти налаштування або знімати показання лічильників. Скляні або пластикові вікна в дверях робляться з міцного матеріалу, стійкого до механічних пошкоджень і не пропускаючого вологу або пил, тому на рівень безпеки обладнання тип дверцят не впливає. Втім, для зовнішньої установки рекомендується купувати ящики з дверцятами без віконець.

Дверцята, незалежно від матеріалу і наявності віконець, можуть закриватися на ключ, а можуть просто щільно прилягати до корпусу. Якщо ви дбаєте про збереження модульного обладнання або якщо ваша щитова шафа встановлена в загальнодоступному місці - варто купувати саме варіант з ключем, адже обмеження доступу для сторонніх істотно підвищить рівень безпеки електромережі.

Також не останню роль грає ступінь IP захисту корпусу. Пиловологозахищені шафи для модульного обладнання захищають пристрої і проводку від потрапляння бруду, піску і вологи, будівельного пилу, що значно покращує тривалість роботи обладнання. Якщо ящик щитовий встановити в квартирі, то занадто високий рівень захисту буде зайвим, однак при установці в загальнодоступних місцях або тим більше на вулиці - обов'язково беріть більш високий IP захист.

Квартирні та поверхові щити найчастіше виконуються з пластику або сталі, а ті, які встановлюються під відкритим небом - з нержавіючої сталі. Будь-який матеріал досить міцний для того, щоб витримувати великі фізичні навантаження і прослужити довгі роки, не деформуючись і не змінюючи своїх властивостей.

У щитові шафи встановити можна не тільки стандартне модульне обладнання - автоматичні вимикачі, вимикачі навантаження, ПЗВ, дифавтомати, - а й спеціалізовані пристрої, наприклад: таймери і реле, контролери, прилади обліку електроенергії, трансформатори, рубильники і перемикачі і так далі. Також у монтажних боксів різне призначення: це може бути ввідно-розподільчий щит, розподільчий пункт, силовий ящик, щит місцевого управління, освітлювальний бокс та інше. Модульні пристрої системи «розумний будинок» також встановлюються в бокс, оскільки кріпляться на DIN-рейку і не вимагають щоденного ручного управління.



У короткий підсумок цієї статті можна винести наступне - при виборі корпусу для щитової шафи необхідно звертати пильну увагу на:

- розмір і кількість модулів, на які розрахований корпус;

- тип дверцят і наявність замка;

- рівень IP захисту і матеріал корпусу.

Якщо всі параметри підібрані правильно, шафа для модульного обладнання прослужить вам довго і ефективно. Якщо ви відчуваєте труднощі з підбором - зверніться до наших фахівців, які допоможуть вам зорієнтуватися і підшукати найкращий варіант серед продукції від провідних виробників: Schneider Electric, Hager, E.NEXT, Bilmax та інших.

Корпуси, щитові ящики або бокси будь-якого призначення можна купити в компанії «Сфералайн» за оптовими цінами.