Головні питання про електричні конвектори та правила їх вибору

Панельні обігрівачі, також відомі як електричні конвектори, - це енергоефективний спосіб зберегти ваш будинок теплим у холодний день. В наш час вони часто є кращим вибором, ніж радіатор центрального опалення, котрий може бути старим, неефективним і якому, ймовірно, потрібно багато гарячої води, щоб залишатися теплим. Покупка сучасного настінного або підлогового електричного обігрівача може заощадити кошти, оскільки це дасть більше контролю над тим, як ви обігріваєте свій будинок і скільки витрачаєте енергії.

Як обрати електричний конвектор? Ми зібрали список поширених питань, на які слід знати відповіді, якщо ви задалися ціллю покращити опалення вашого житла.

Що таке електричний конвектор

Електричним конвектором називають побутовий прилад, що призначений для обігріву вологих і сухих, житлових і нежитлових приміщень за допомогою електричної енергії. Вони можуть бути джерелом основного опалення на дачі чи в заміському будинку, або ж використовуються як додаткове джерело в міській квартирі.


Електричний конвектор


 Як працює електричний конвектор

Панельні обігрівачі працюють по принципу циркуляції повітря в приміщенні. Це означає, що вони використовують електричний струм для нагрівання нагрівального елемента, який, в свою чергу, нагріває холодне повітря, яке тяжче і надходить через отвори знизу конвектора. Далі повітря після набуття потрібної температури підіймається і виходить через отвори у верхній частині приладу. Отже, після нагрівання повітряні маси потрапляють до стелі, там охолоджуються і спускаються донизу та знову потрапляють в електричний конвектор, цей процес повторюється по колу.


Як працює електричний конвектор


Переваги електричного конвектора

До явних плюсів даного виду обігрівачів можна віднести:

  • Компактний розмір. Ви можете легко прилаштувати конвектор навіть у невеликій кімнаті, наприклад, у кабінеті.
  • Швидко нагріваються і беззвучні у своїй роботі.
  • Приємна вартість, яка значно нижче на відміну від вартості котлів та радіаторів.
  • Простота монтажу та обслуговування.
  • Екологічність. Електроконвектори, внаслідок відносно низької температури нагрівального елемента, не спалюють пил. Це дозволяє домогтися тепла в приміщенні без шкоди для якості повітря.
  • Низька температура поверхні. У режимі підтримки температури в приміщенні середня температура поверхні конвектора не перевищує 60 °С. Це робить їх безпечними для використання у присутності дітей і домашніх тварин.
  • Установка не вимагає спеціальних дозволів як у ситуації з газовим опаленням. 


Переваги електричного конвектор


Чи можна використовувати конвектор у вологому приміщенні 

У багатьох виникає питання  чи можна встановлювати електричний обігрівач у ванній кімнаті чи санвузлі. Адже затишна атмосфера з комфортною температурою повітря в цьому приміщенні відіграють важливу роль. Але для ванних кімнат характерна підвищена вологість, наприклад, після прийняття гарячого душу на поверхнях конденсуються маленькі краплі води. В таких умовах зможе працювати лише захищене опалювальне обладнання. Для цього варто звернути увагу на число параметру  IP - це міра того, наскільки прилад захищений від потрапляння в нього пилу та вологи. Наприклад, конвектори зі ступенем захисту IP 21 встановлюють у таких місцях, де відстань від ванної мінімум 60 см і відсутня ймовірність потрапляння бризок на прилад. А от якщо параметр IP дорівнює 24 тоді можна встановлювати конвектор безпосередньо близько до ванної, але зверніть увагу, що блок управління обігрівачем не повинен бути звернений у бік до неї.

  Тип термостата: механічний чи електронний

Купуючи конвектор, перед користувачем постає питання вибору типа регулювання потужності, за допомогою якого буде можливість обирати ступінь нагрівання приміщення. Регулювання відбувається за допомогою термостатів, які бувають механічними або електронними. Кожен регулятор має свої особливості.

Механічний термостат: 

  • обігрівачі з таким типом регулятора температури мають помірну ціну;
  • стабільна робота коли присутні перепади напруги;
  • нижча чутливість до змін температури;
  • звуки клацання при роботі (увімкненні і вимкнення).
У електронного термостата є ряд своїх значних переваг: 
  • економія електроенергії завдяки високій точності забезпечення температурного режиму (близько 0,1 ⁰С);
  • електронний термостат має більший термін роботи аніж механічний;
  • не створює шуму при роботі; 
  • має декілька режимів роботи, які створюють додаткову зручність для користувачів; 
  • вартість конвектора більша за конвектор з механічним термостатом. 
Загалом, електричні конвектори, як з механічним, так і електронним термостатом, високонадійні і мають хороший рівень безпеки.

Головні правила вибору електричного конвектора

Ми хочемо дати кілька рекомендацій, які полегшать вам вибір обігрівача, який прослужить довгі роки.

Розмір та спосіб встановлення

Існують стандартні конвектори з висотою близько 40 см і так звані плінтусні, довгуваті конвектори, які підійдуть для встановлення під панорамними вікнами. Формфактор не впливає на ефективність обігріву, все залежить від потужності конвектора, про яку ми поговоримо нижче. Зате така особливість дасть змогу найбільш естетично вписати обігрівач у ваш інтер’єр.

Різні за розміром конвектори

 

За способом установки найбільш розповсюджені та популярні конвектори з кріпленням на стіну та підлогові. Для настінних у комплекті додаються спеціальні кронштейни за допомогою яких відбувається кріплення у будь-якому місці стіни, зазвичай, під вікном, для того, щоб на ньому не утворювався конденсат . Але якщо вам потрібно постійно змінювати положення обігрівача, наприклад, переміщуючи його між кімнатами, обирайте підлоговий опалювальний прилад зі спеціальними ніжками, або колесами. 


Види кріплень конвекторів


Потужність

Щоб підрахувати необхідну потужність електричного конвектора для приміщення вам не знадобиться особливих навичок, а лише знання простої формули. Ось вона: 1 кВт потужності ефективно опалює 10 квадратних метрів площі приміщення. Таким чином, щоб вирахувати потрібний показник, загальну площу ділять на 10. Але варто взяти до уваги, що даний показник відноситься до приміщень зі стандартною висотою стелі від 2,5 до 3,2 метра. Роблячи розрахунок слід також врахувати наявність і розміри вікон, матеріал стін, наявність неопалювального горища, а також чи кімната кутова. Всі ці нюанси впливають на теплові втрати тому в основну формулу додаються коефіцієнти. Основні з них:

  • відсутність утеплених стін – використовуємо коефіцієнт 1,1;
  • дві зовнішні стіни (кутова кімната) – використовуємо коефіцієнт 1,2; 
Не забудьте розв’язати питання чи ваш конвектор буде працювати як єдиний опалювальний прилад чи матиме «колегу», тоді у розрахунок буде включено потужність другого обігрівача.

Конвектор в інтер'єрі



Допоміжний функціонал

Щоб зробити роботу електричного обігрівача ще більш комфортною деякі конвектори мають додаткові функції:

  • Таймер. За його допомогою можна задати необхідний час обігріву.
  • Іонізатор. Для гарного самопочуття нам необхідне повітря, яке має легкий негативний заряд (іон). В приміщеннях з різними електричними приладами рівень іонізації менше у 15 разів ніж на свіжому повітрі в лісі тому ми відчуваємо втому і сонливість. Але завдяки вмонтованому в конвектор іонізатору цю проблему можна вирішити, що буде дуже корисно для здоров’я.
  • Термостат. Вимикає живлення коли у приміщенні досягалася необхідна температура, а це значно економить електроенергію.
  • Захист від замерзання. Дана функція спрацьовує якщо температура в кімнаті падає до +5-7 градусів.
  • Регулювання температури. Користувач самостійно задає необхідні йому температуру і потужність для обігріву приміщення.

Отже, якщо вам необхідно купити електричний конвектор як основне або додаткове джерело опалення, то компанія «Сфералайн ЛТД» допоможе з вибором, підрахунком потужності і необхідною інформацією. Ми являємось дилерами продукції компанії ENSTO і здійснюємо постачання систем опалення, які славляться своєю енергоефективністю та екологічністю. Організуємо доставлення по всій Україні зручним способом у найкоротший термін.