Світлодіодне освітлення: сучасні тенденції

В сучасних офісах, виставкових залах і виробничих приміщеннях все частіше можна побачити світлодіодне освітлення, що заробило популярність відносно недавно, але абсолютно заслужено. Світлодіодні лампи в рази економніші, що є найголовнішим і відомим їх плюсом, а також зручні для монтажу, займають менше місця і дають рівне світло без гудіння і мерехтіння, які раніше траплялися в кожному другому офісі.

Растрові світильники, в які ми спочатку ставили «модні» в той час люмінесцентні лампи, а потім і «ультрамодні» світлодіодні (LED), зараз поступаються місцем новому слову в освітленні - LED-панелям, про особливості та переваги яких йде мова в даній статті.

Світлодіодна панель це дійсно «панель» - її товщина близько 14 мм; їх зручно використовувати навіть в приміщеннях, де дуже низькі стелі і місця для світильників не так вже й багато. Форма панелей може бути квадратною, прямокутною і круглою, тому для кожного приміщення можна підібрати свою - коридори і сходи забезпечити прямокутними світильниками, в ванних кімнатах і кухні поставити більш затишні круглі, а для офісів залишити стандартні квадратні. Ще цікавіше буде комбінувати всі варіанти в одному приміщенні - ви зможете створити свій унікальний візерунок на стелі, якщо захочете.




Вас цікавить, як кріпити світлодіодні панелі? Це легко - часто вам досить тільки вставити панель в паз і підключити до джерела живлення. LED-панелі можуть бути вбудованими, накладними і підвісними - останні трохи складніше монтувати, але їхня перевага в інтенсивному освітленні певного місця: особливо актуально це над креслярськими столами, макетами з великою кількістю дрібних деталей або просто в будинку на кухні. За допомогою комбінації видів монтажу цих світильників вам легко вдасться розділити велике приміщення на різні зони, адже світло має те ж значення, що і меблі, і дизайнерське оформлення.




Крім форми, розмірів і виду установки вам слід вибрати колір освітлення - колірну температуру. Тут існують три відтінки: теплий (від 2700 до 3000 кельвінів), білий (він же нейтральний, від 4000 до 5000 кельвінів) і холодний (від 6000 кельвінів). Така шкала може здатися незвичайною, адже ми звикли, що чим вище градус, тим стає тепліше, однак в колірній температурі вірно зворотнє. Вибір кольору - це справа смаку, але зазвичай в будинок ми вважаємо за краще брати більш теплі відтінки, які допомагають розслабитися, а для офісу і створення «робочого настрою» підходить нейтральне світло.

Основна перевага світлодіодних панелей, за що їх зазвичай і вибирають, для чого вони і були створені - це їх економічність. За допомогою LED-світильників можна економити до 40% електрики (якщо, звичайно, не забувати вимикати світло на ніч). При цьому термін служби панелей складає близько 50 000 годин, в які панелі не вимагають додаткового обслуговування, а параметри роботи світлодіодів практично не змінюються, та й частота включень/виключень панелей не впливає на тривалість їх експлуатації.

Друга важлива річ - це рівномірність освітлення. LED-панелі не дають мерехтливого ефекту, працюють беззвучно, і якщо один з світлодіодів в панелі вийшов з ладу - рівномірність світла не порушиться. Лампи спалахують відразу, їм не потрібно горезвісних «кількох секунд» щоб спалахнути і розгорітися: інерційність у панелей вкрай невисока.




Світлодіодні панелі не перегріваються завдяки низькому тепловиділенню. Це означає, що ви сміливо можете використовувати їх на натяжних стелях і не побоюватися ніяких наслідків. Крім того, діоди не дають ультрафіолетового або інфрачервоного випромінювання: від їх роботи очі не будуть втомлюватися або перенапружуватися. Ще один плюс в безпеці світлодіодних панелей - це їх низька напруга. Влаштована світлодіодна панель так, що живиться від 12-24 В, так що постраждати при її використанні, монтажі або знятті практично неможливо, як неможливо і перевантажити електричну мережу кількістю встановлених світильників.

Крім того, ці панелі не виділяють шкідливих речовин і є екологічно чистими, а значить і не вимагають спеціальної утилізації.

Єдиним мінусом є те, скільки коштує світлодіодна панель - вона дійсно обійдеться дорожче будь-якого іншого варіанту, проте, як показують численні дослідження (професійні та аматорські), вартість світлодіодних панелей окупається за рахунок економії по оплаті електрики протягом перших півтора років експлуатації.

Хотілося б підвести невеликий підсумок усього сказаного вище. Світлодіодні панелі - це найкраще рішення, створене для освітлення великих просторів на даний момент. Вони використовують набагато менше енергії, ніж інші світильники, їх легко монтувати, вони не гріються і не дають шкідливих випромінювань, не шумлять при роботі і довго служать. Не дивно, що при стількох перевагах ціна на панелі досить висока, і, на жаль, багато споживачів намагаються заощадити і тут, купуючи світлодіодні панелі невідомих виробників. У цьому їх головна помилка, адже дешеві панелі часто неякісні і термін їх служби зовсім невеликий. 

Ми рекомендуємо вам купувати LED-панелі тільки надійних і відомих виробників, - Maxus, Global, IEK, Євросвітло - чию продукцію ви зможете знайти на нашому сайті. В цьому випадку ви залишитеся задоволені якістю і довговічністю ваших нових світильників, а ціна їх окупиться протягом декількох років максимум.